W piątek 14.06 uczniowie klas sportowych IA i IIA uczestniczyli w spotkaniu z mistrzem w ramach wspierania młodych sportowców Sportowej Akademi VEOLIA.

Zajęcia rozpoczęły się od autoprezentacji absolwentki Szkoły Podstawowej nr 2 Tatiany Dąbrowskiej r2002 oraz łódzkiej pływaczki rywalizującej na bardzo wysokim poziomie sportowym zarówno w pływaniu jak i w Aquatlonie Klaudii Skibiak. Następnie dziewczęta przeprowadziły trening pływacki z uczestnikami, w którym motywem przewodnim było hasło "Sport to przyjemność".

Dziękujemy za kolejne spotkanie motywujące zorganizowane dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 2, UKS Piątka Konstantynów Łódzki oraz Firmie VEOLIA.

...w sumie 6 krążków...

Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 wzięło udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12letnich oraz dzieci 10-11letnich.

Klasą sam dla siebie była najlepsza zawodniczka UKS Piątki Konstantynów Łódzki Amelia Kaczmarek. W każdym starcie, w czasie dwudniowych zawodów osiągała podium. Wywalczyła w sumie 6 krążków 1-2-3: I m-ce 100 mot, II m-ce 200zm,II m-ce w sztafcie 4x50dowolnym, III m-ce 100 i 200 klasycznym oraz III m-ce 4x50zmiennym. Wśród chłopców najwyższe miejsce zajął Mateusz Dusiński dwukrotnie XII m-ce na 100 grzbietem i 200 klasycznym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w swoim debiucie zawodnicy z rocznika 2011 na pierwszy oficjalnych zawodach wojewódzkich. W rywalizacji z rówieśnikami, podczas zmagań pływackich o Puchar Dyrektora SP 149 Łódź, uczniowie SP 2 Konstantynów Łódzki zawodnicy UKS-u "Piątka" drużynowo uplasowali się na II miejscu. Podopieczni trenerów Sywestra Karpisza i Tomasza Kotusa wywalczyli indywidualnie 5 medali 1-3-1. Zwycięstwo odniósł Wojciech Markiewicz w konkurencji 25m dowolnym oraz dołożył srebro na 25m grzbietem. Srebrne medala zdobyli: Maria Peiko na 25m grzbietem oraz sztafeta 8x25m dowolnym w składzie: Piotr Grabowski, Nikodem Nowak, Jakóbczyk Anna, Dynowska Emilia, Machłowska Natalia, Nowogórski Wiktor oraz Maria Peiko i Wojciech Markiewicz. Na najniższym stopniu podium zameldował się Wiktor Nowogórski w konkurecji 25m grzbietem. Ponadto, miejsca tuż za podium zajmowali oprócz wyżej wyminienych Gąsiorkiewicz Natalia, Bernat Paulina Petera Antoni, Adamczewska Alicja,

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

Gratulacje!

30.04.2019 rozpoczął się obóz kadry młodzików województwa łódzkiego w pięcioboju nowoczesnym. Wśród powołanych 12 zawodników, przez federację łódzką, znalazła się, aż szóstka zawodników z Konstantynowa Łódzkiego w tym nasza uczennica Amelia Kaczmarek.

Zajęcia odbywają się codziennie do 5 maja włącznie w godzinach 8.00-15.00 na Zatoce Sportu w Łodzi. Powołani mają możliwość trenowania strzelania sportowego, pływania na basenie o olimpijskiej długości oraz po posiłku energetycznym trenują technikę biegu. Kadrę prowadzi trener Tomasz Kotus.

Dzięki bardzo dobrym startom...

IV runda Grand Prix w dwuboju i trójboju rozgrywana w Częstochowie 26-28.04.2019 zakończyła się bardzo pomyślnie dla reprezentantów Konstantynowa Łódzkiego. Osiągnięte wyniki bardzo przybliżyły zawodników UKS Piątki do udziału w Olimpiadzie Młodzieży. Spośród uczniów SP2 najlepiej zaprezentował się Szymon Iskra zajmując VIII m-ce w trójboju. Dzięki bardzo dobrym startom w całym cyklu Pucharu Polski 2018/2019, Szymon Iskra zakwalifikował się do reprezentacji woj.łódzkiego na Olimpiadę Młodzież w trójboju nowczesnym (pływanie, strzelanie, bieg 200m)

Gratulacje dla wszystkich...

Pływacy z Konstantynowa zanotawali kolejny udany start. W Zimowych Mistrzostwach okręgu łódzkiego udziało brało ponad 500 zawodników z 20 klubów województwa.

Reprezentanci UKS Piątka zdobyli cztery medale (1-2-1). Wśród medalistów znalazł się uczeń SP2 Franciszek Sztaudynger, który wywalczył srebro na dystansie 100m zmiennym. Ponadto w mistrzostwach województwa dyplom otrzymali: Bartosz Filiński IV m-ce 100m zmiennym, Franciszek Sztaudynger V m-ce 50m grzbietem, Gabriela Przyrowska VI m-ce 50m grzbietem, Maja Grabowska VI m-ce 100 zmiennym.

Gratulacje dla wszystkich uczniów z klasy IIa za nowe rekordy życiowe

W Skierniewicach rozegrane zostały Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. Do rywalizacji w I rundzie MDMM przystąpiło 155 zgłoszonych z 12 ekip województwa. Są to pierwsze zawody, które współorganizuje Polski Związek Pływacki. Mają one szczególna wartość, ponieważ na podstawie wyników z obu rund, następują powołania do kadry młodzików województwa w pływaniu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Nasza uczennica, podopieczna trenera pływania Roberta Bujnowicz, Amelia Kaczmarek. Amelaka wywalczyła 4 medale (0-2-2), ale cennejszy jest fakt zdobysia III-ego m-ca w klasyfikacji Najlepszych zawodniczek I rundy MDMM.

Gratulacje!!!

Prawdziwe święto pływackie przeżyli uczniowie klasy sportowej Ia i IIa w weekned 30-31.03.2019. Brali udział w Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup 2019. Podas zawodów była możliwość poznania i otrzymania autografu od najlepszej polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak (złota medalistka olimpijska, rekordzistka świata, mistrzyni świata i europy). Zawody miały rangę międzynarodowych ze względu na udział drużyn ukraińskich oraz białoruskich. Wystartowało ponad 750 zawodników z blisko 90 klubów. Najwyższe miejsca zajmowali Bartłomiej Dudziński V m-ce na 50 grzbietem oraz Wojciech Markiewicz VI m-ce na 50 dowolnym. Ponadto w czołowej 10 uplasowali się Dynowska Emilia, Machałowska Natalia i Adamczewska Alicja

W zawodach, które odbyły się 7 marca 2019r. w Powiatowej Hali Sportowej udział wzięło 280 uczniów następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa w Kazimierzu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. Szkoły startowały w trzech konkurencjach w podziale na cztery kategorie wiekowe (klasy I-IV (rocznik 2008 i młodszy)). W każdej konkurencji startowały 4 dziewczęta i 4 chłopców naprzemiennie. Nasza reprezentacja uplasowała się na VI-tym m-cu. Gratulacje!!!

Gratulacje...

W rozgrywanych 1-2 grudnia Mistrzostwach Polski w dwuboju i trójboju w SPALE, świetnie spisali się zawodnicy UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki. Wywalczyli 3 medale (1-2-0) Mistrzostw Polski w kategorii OPEN.

W zawodach udział brało ponad 400 sportowców do lat 12 z 22klubów, którzy zakwalifikowali się do głównej imprezy sezonu, podczas 7 kwalifikacji PENTA DAY. Tym większe brawa za osiągnięcia. Nasza szkoła szczególnie ściskała kciuki za Amelię Kaczmarek klVA, Dagmarę Przyrowską, Maję Grabowską, Oliwiera Leśniewskiego i Franciszka Sztaudyngera klasa IIA. Na najniższym miejscu podium w kategorii 11latków w dwuboju uplasowała się Amelka. W kategorii 8 latków najwyższą pozycję wywalczyła Dagmara VII m-ce pozostali Nasi Uczniowie zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce.

W dniu 23 stycznia br. 230 dzieci z 9 konstantynowskich przedszkoli wzięło udział w III Konstantynowskich Zabawach Przedszkolaków pod patronatem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego.

Zabawy odbywały się w formie sztafet i prowadzone były przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2.

Każdy z uczestników ukończył pomyślnie zadania i został uhonorowany pamiątkowym medalem i dyplomem