Święty Mikołaj to postać uwielbiana przez dzieci. Ta rozczulająca postać starszego, siwego pana z długą brodą w czerwonym stroju jest doskonale znana nam wszystkim. Jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia i symbolem radości związanej z obdarowywaniem prezentami. Ze stworzeniem jego portretu zmierzyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorąc udział w konkursie plastycznym pt. „Portret Świętego Mikołaja”. Technika oraz format były dowolne, dzieciaki ograniczała zatem wyłącznie wyobraźnia, a ta w zasadzie nie ograniczała ich wcale. Powstało mnóstwo ciekawych prac, które dziś zdobią korytarz naszej szkoły.

Na szczególną uwagę zasługują prace:

Niny z klasy IIb, Laury z klasy IIc oraz Grzesia z klasy Ic, którzy kolejno zajęli I, II i III miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie plastyki, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.