Dnia 15 listopada klasa IIIb udała się na wycieczkę do drukarni ,,OLTOM”. Zostaliśmy zapoznani z historią druku oraz pozyskiwania papieru, z uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego. Braliśmy udział w warsztatach origami, podczas których stworzyliśmy pieski i kotki, które wróciły z nami do szkoły. W części głównej nadszedł czas na zwiedzanie drukarni. Przyjrzeliśmy się zadaniom oraz poznaliśmy warunki, w których pracuje grafik tej drukarni i sprzęt, którym operuje. Mieliśmy możliwość obsługiwania maszyny laserowej, która przygotowała specjalnie dla nas gotowe szablony m.in. gepardy, wiewiórki, a nawet Pikachu:) Zdobyliśmy także wiele przydatnych informacji, dzięki którym wiemy jak powstają gazety, opakowania oraz kalendarze, które możemy znaleźć w naszych domach. Podczas wizyty towarzyszyli nam właściciele drukarni, którzy opowiedzieli o funkcjonowaniu maszyn, uszlachetnieniach wydruków i usługach, które wykonuje drukarnia. Na koniec spotkania zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek. Otrzymaliśmy również upominkami w formie imiennych wizytówek, naklejek i kolorowanek.

Serdecznie dziękujemy mamie Zosi, p.Marcie Maciejewskiej za zaproszenie i organizację fantastycznych warsztatów. To była naprawdę udana wycieczka:)!!!