Gratulacje!

30.04.2019 rozpoczął się obóz kadry młodzików województwa łódzkiego w pięcioboju nowoczesnym. Wśród powołanych 12 zawodników, przez federację łódzką, znalazła się, aż szóstka zawodników z Konstantynowa Łódzkiego w tym nasza uczennica Amelia Kaczmarek.

Zajęcia odbywają się codziennie do 5 maja włącznie w godzinach 8.00-15.00 na Zatoce Sportu w Łodzi. Powołani mają możliwość trenowania strzelania sportowego, pływania na basenie o olimpijskiej długości oraz po posiłku energetycznym trenują technikę biegu. Kadrę prowadzi trener Tomasz Kotus.

Dzięki bardzo dobrym startom...

IV runda Grand Prix w dwuboju i trójboju rozgrywana w Częstochowie 26-28.04.2019 zakończyła się bardzo pomyślnie dla reprezentantów Konstantynowa Łódzkiego. Osiągnięte wyniki bardzo przybliżyły zawodników UKS Piątki do udziału w Olimpiadzie Młodzieży. Spośród uczniów SP2 najlepiej zaprezentował się Szymon Iskra zajmując VIII m-ce w trójboju. Dzięki bardzo dobrym startom w całym cyklu Pucharu Polski 2018/2019, Szymon Iskra zakwalifikował się do reprezentacji woj.łódzkiego na Olimpiadę Młodzież w trójboju nowczesnym (pływanie, strzelanie, bieg 200m)

Gratulacje! Wyniki PP w Częstochowie dostepne na www.ukspiatka.pl
Gratulacje dla wszystkich...

Pływacy z Konstantynowa zanotawali kolejny udany start. W Zimowych Mistrzostwach okręgu łódzkiego udziało brało ponad 500 zawodników z 20 klubów województwa.

Reprezentanci UKS Piątka zdobyli cztery medale (1-2-1). Wśród medalistów znalazł się uczeń SP2 Franciszek Sztaudynger, który wywalczył srebro na dystansie 100m zmiennym. Ponadto w mistrzostwach województwa dyplom otrzymali: Bartosz Filiński IV m-ce 100m zmiennym, Franciszek Sztaudynger V m-ce 50m grzbietem, Gabriela Przyrowska VI m-ce 50m grzbietem, Maja Grabowska VI m-ce 100 zmiennym.

Gratulacje dla wszystkich uczniów z klasy IIa za nowe rekordy życiowe

W Skierniewicach rozegrane zostały Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. Do rywalizacji w I rundzie MDMM przystąpiło 155 zgłoszonych z 12 ekip województwa. Są to pierwsze zawody, które współorganizuje Polski Związek Pływacki. Mają one szczególna wartość, ponieważ na podstawie wyników z obu rund, następują powołania do kadry młodzików województwa w pływaniu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Nasza uczennica, podopieczna trenera pływania Roberta Bujnowicz, Amelia Kaczmarek. Amelaka wywalczyła 4 medale (0-2-2), ale cennejszy jest fakt zdobysia III-ego m-ca w klasyfikacji Najlepszych zawodniczek I rundy MDMM.

Gratulacje!!!

Gratulacje!!!

Prawdziwe święto pływackie przeżyli uczniowie klasy sportowej Ia i IIa w weekned 30-31.03.2019. Brali udział w Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup 2019. Podas zawodów była możliwość poznania i otrzymania autografu od najlepszej polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak (złota medalistka olimpijska, rekordzistka świata, mistrzyni świata i europy). Zawody miały rangę międzynarodowych ze względu na udział drużyn ukraińskich oraz białoruskich. Wystartowało ponad 750 zawodników z blisko 90 klubów. Najwyższe miejsca zajmowali Bartłomiej Dudziński V m-ce na 50 grzbietem oraz Wojciech Markiewicz VI m-ce na 50 dowolnym. Ponadto w czołowej 10 uplasowali się Dynowska Emilia, Machałowska Natalia i Adamczewska Alicja

Wyniki dostępne na www.ukspiatka.pl

Gratulacje!!!

W zawodach, które odbyły się 7 marca 2019r. w Powiatowej Hali Sportowej udział wzięło 280 uczniów następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa w Kazimierzu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. Szkoły startowały w trzech konkurencjach w podziale na cztery kategorie wiekowe (klasy I-IV (rocznik 2008 i młodszy)). W każdej konkurencji startowały 4 dziewczęta i 4 chłopców naprzemiennie. Nasza reprezentacja uplasowała się na VI-tym m-cu. Gratulacje!!!

Gratulacje...

W rozgrywanych 1-2 grudnia Mistrzostwach Polski w dwuboju i trójboju w SPALE, świetnie spisali się zawodnicy UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki. Wywalczyli 3 medale (1-2-0) Mistrzostw Polski w kategorii OPEN.

W zawodach udział brało ponad 400 sportowców do lat 12 z 22klubów, którzy zakwalifikowali się do głównej imprezy sezonu, podczas 7 kwalifikacji PENTA DAY. Tym większe brawa za osiągnięcia. Nasza szkoła szczególnie ściskała kciuki za Amelię Kaczmarek klVA, Dagmarę Przyrowską, Maję Grabowską, Oliwiera Leśniewskiego i Franciszka Sztaudyngera klasa IIA. Na najniższym miejscu podium w kategorii 11latków w dwuboju uplasowała się Amelka. W kategorii 8 latków najwyższą pozycję wywalczyła Dagmara VII m-ce pozostali Nasi Uczniowie zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce.

GRATULACE!!! Wyniki dostępne na stronie www.ukspiatka.pl.

W dniu 23 stycznia br. 230 dzieci z 9 konstantynowskich przedszkoli wzięło udział w III Konstantynowskich Zabawach Przedszkolaków pod patronatem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego.

Zabawy odbywały się w formie sztafet i prowadzone były przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2.

Każdy z uczestników ukończył pomyślnie zadania i został uhonorowany pamiątkowym medalem i dyplomem

Amelia Kaczmrek Mistrzynią Województwa Łódzkiego. W Zimowych Mistrzostwach Amelia okazała sie najlepsza na 50m klasycznym, ponadto wywalczyła jeszcze trzy krążki, dwukrotnie uplasowała sie na II miejscu 100 i 200 klasycznym oraz zdobył brąz na 200 zmiennym. W zawodach brało udział ponad 400 zawodników z 26 klubów

Gratulacje!!!

Fantastycznie spisała się Amelia Kaczmarek, uczennica klasy V,  w ogólnopolskich zawodach pływackich “Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie w dniach 19-20 października. Wśród ponad 800 startujących z 80 klubów Amelia wywalczyła II m-ce na 100m stylem klasycznym oraz brąz na 100m stylem zmiennym.
W ten sam weekend wysoką formę pokazał Szymon Iskra z klasy IIa, który zajął dwukrotnie miejsca w czołowej dziesiątce w swoim roczniku. Na 100m stylem klasycznym był V-ty oraz na 50m stylem klasycznym był VIII-y w stawce 500 uczestników z 71 klubów podczas mitingu we Wrocławiu.

Gratulacje...

W dniu 22.01.2019 na pływalni AZS Łódź przy ul. Styrskiej w Łodzi odbyła się Liga Dzieci i Młodzików w Pływaniu. Startowały roczniki 2008, 2007 i 2006. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Piątki Konstantynów Łódzki zdobywając łącznie 14 medali (4z-4s-6b).

Wśród najlepszych zawodniczek 2007 na III miejscu została sklasyfikowana Amelia Kaczmarek zdobywaczyni dwóch medali srebrnego na 100m klasycznym oraz brązowego na 200m zmiennym.

Gratulacje!!!

Podkategorie